AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Leśmian na fortepian i baryton

Strug, Leśmian i Soyka – trzy artystyczne osobowości spotkają się na muzycznej scenie podczas 8. edycji Dwóch Brzegów. Premierowe wykonanie zbioru pieśni do wierszy Bolesława Leśmiana już 3 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu.

Dlaczego Leśmian? Dla obu artystów jego twórczość  oznacza coś  innego. Adama Struga urzeka wirtuozerskie połączenie teologii i erotyki.  „To jednorodny modus. Można do końca nie rozumieć jego języka, a zachwycić się Leśmianem” – komentuje Stanisław Soyka, dodając, że wiersze poety są muzyką samą w sobie. Te dwa punkty widzenia zaowocowały innym spojrzeniem na dzieło poety. Dzięki fortepianowym  opracowaniom Stanisława Soyki  i  hipnotycznemu barytonowi autora piosenek, Adama Struga, liryka Leśmiana zyskuje nowy wymiar,  nie tracąc swojej  zmysłowości i ducha. Podczas Dwóch Brzegów usłyszymy takie utwory jak: „Niewiara”, „Po co tyle świec nade mną”, „Tam na rzece”, „Urszula Kochanowska”, „Księżycowy wiersz”.

Koncert zostanie zrealizowany w Mięćmierzu, urokliwej wsi nad brzegiem Wisły, 3 km na południowy zachód od centrum Kazimierza Dolnego. Mięćmierz posiada tradycje artystyczne i intelektualne oraz jest ważnym miejscem festiwalowych wydarzeń. Mieszkańcy Mięćmierza od pierwszej edycji Dwóch Brzegów włączają się aktywnie w działania programowe.

Do zobaczenia podczas 8. edycji Dwóch Brzegów!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow