AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Kino za Rogiem w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą

Najnowsze światowe produkcje, najwyższej jakości klasyka polskiego kina, głośne dokumenty ostatnich lat oraz filmy dla dzieci, a także spotkania z twórcami i warsztaty dla widzów. Małe kino i wielka sztuka? Tak – Kino za Rogiem!

Między 2 a 10 sierpnia sieć Kino za Rogiem zaprezentuje się na 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Specjalnie przygotowane – w obu festiwalowych miastach – kameralne Kina za Rogiem i repertuar pokazujący charakterystyczną dla Sieci KzR różnorodność gatunkową i tematyczną.

W programie cyklu: doskonałe (tragi)komedie ostatnich lat („Człowiek, który gapił się na kozy”, „U niej w domu”, „Kochankowie z Księżyca”, „Nieściszalni”), zrekonstruowana cyfrowo w ramach projektu KinoRP klasyka polskiego kina („Polowanie na muchy”, „Dreszcze”, „Matka Królów”, „Żywot Mateusza”, „Dług”), głośne i nagradzane filmy dokumentalne („5 rozbitych kamer”, „Czekając na Joe”, „Bobasy”, „Projekt Nim”, „Sekrety miłości”) a także kino dla dzieci, ze znakomitymi animacjami „Piotruś i wilk” oraz „Len”.

Projekcje poprzedzą spotkania z twórcami, m.in. Januszem Zaorskim i Andrzejem Chyrą, oraz z bohaterami pokazywanego na festiwalu filmu „80 milionów”, Marią i Józefem Piniorami, a także warsztaty dla dzieci.

W poniedziałek, 4 sierpnia, o godz. 12.00 o wydarzeniach sprzed 30 lat będących inspiracją „80 milionów” (2011) Waldemara Krzystka opowiedzą ich uczestnicy, Maria i Józef Piniorowie. Tego samego dnia o 16.00 z widzami spotka się Andrzej Chyra, czyli demoniczny Gerard z głośnego „Długu” (1999) Krzysztofa Krauzego. 7 sierpnia o godz. 16.00 o trudnej i długiej drodze na ekrany „Matki Królów” (1982) opowie jej reżyser Janusz Zaorski.

Nie ma już seansów w małym kinie? Nic podobnego, można się o tym przekonać, odwiedzając festiwalowe Kina za Rogiem.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow