AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wielki finał Festiwalu

Ósma edycja festiwalu dobiega końca. Podczas uroczystego zamknięcia zobaczymy premierowo „Kapitał ludzki”.

Nie „Wielkie piękno”, ale „Kapitał ludzki” okazał się wielkim zwycięzcą tegorocznych nagród David di Donatello (włoski odpowiednik Oscarów). Wyróżniony siedmioma statuetkami obraz Paolo Virzìego zostanie pokazany podczas gali zamknięcia Festiwalu. Film w doskonały sposób łączy thriller z elementami kina noir, opowiadając historię dwóch stron uczestniczących w wypadku samochodowym. „Kapitał ludzki” zobaczymy na Dwóch Brzegach premierowo.

Wiara jest martwa. Nadzieja jest martwa. Radość jest martwa. Tylko jeden chłopiec zaczyna kwestionować prawdziwość tego, czego został nauczony. Główny bohater „Szarych dni” nie chce  zostać łowcą, jak swój ojciec i zamierza zerwać z zabijaniem ludzi. Obraz Ani Simon-Kennedy zostanie na Dwóch Brzegach zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy.

Filmowy portret Jacka Kaczmarskiego to kolejna sobotnia propozycja. W ramach sekcji „Muzyka – moja miłość” w sobotę oddamy hołd wybitnemu poecie i pieśniarzowi. Po seansie dokumentu „Bard” odbędzie się spotkaniem z reżyserką filmu, Katarzyną Kościelak.

Kiedy zapalony nurek zostaje w wyniku udar sparaliżowany, jego świat zmienia się o 180 stopni. Przy życiu utrzymuje go ukochana partnerka oraz marzenie, by jeszcze raz znaleźć się głęboko pod wodą. Na Dwóch Brzegach będzie można nie tylko zobaczyć dokument „Deep Love”, ale także porozmawiać z reżyserem, Janem Matuszyńskim.

„Zrywa się wiatr”, „Bella i Sebastian” i „Pojmani” –  to propozycje z repertuaru Monolith Films, które znalazły się w tegorocznym programie Dwóch Brzegów. Publiczność w Kazimierzu będzie mogła zobaczyć je na długo przed premierą kinową.

Gdzie poza filmem mogą się przydać zdolności aktorskie? „Heavy Mental”, pełnometrażowy debiut fabularny Sebastiana Buttnego, to kameralna historia bezrobotnego aktora, który na zlecenie podejmuje się uwiedzenia pewnej dziewczyny. Reżyser filmu po seansie osobiście spotka się z kazimierską publicznością.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow