AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Nie tylko Punk!

Korzeniowy Dom Cooltury dla każdego na Dwóch Brzegach to już mocna muzyczna marka. Nie tylko na pierwszy rzut oka. Wszyscy artyści mają wspólny mianownik – oryginalność. Zaczęło się punkrockiem i na punkrocku też się kończy. Oto Jacek Bieleński i Marynarze Łodzi supportowani przez Latające Pięści.

Jacek Bieleński to prawdziwa ikona undregrandu. Pisał teksty dla artystów takich jak Antoni Gralak, Włodek Kiniorski, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska  i Wojciech Waglewski. Mówi się o nim: „polski muzyczny odpowiednik Toma Waitsa I Charlesa Bukowskiego“. To żywa łódzka legenda, postać wyrazista i nieszablonowa. Współzałożyciel zespołu Plastic Bag.

Połączenia miasta Łodzi z muzyką morską? Marynarze Łodzi to kolejny projekt Bielasa. Jednak szanty to…to nie są! Punkowe granie nadal dominuje! Na koncertach muzycy pozwalają sobie na dużą dozę improwizacji. Sami wspominają, że często nie wiedzą, jak zakończy się dany utwór albo jaka będzie następna piosenka.

Natomiast Latające Pięści najlepiej mówią o sobie sami: „Naszym językiem – atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary – eksplozja rytmu. Naszą twarzą – nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.” Brak gitary? Basowe solówki? Wegetarianin wykrzykujący kapitalistyczny hymn? Sprawdza się tu i forma, i treść.

Dzisiejszy koncert – godz. 20:00 w Przystanku Korzeniowa.

Bogna Sayna, Głos Dwubrzeża

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow